آب درمانی و لاغری؛ آیا آب درمانی در کاهش وزن تاثیری دارد؟

به گزارش وبلاگ گردشگر، آب درمانی و انجام تمرینات ورزشی در آب، به کاهش وزن سریع و لاغری یاری شایانی می نماید. چراکه هنگام انجام ورزش در آب، تمرینات قدرتی و هوازی ترکیب می شوند. در این مطلب به آنالیز تاثیر ورزش در آب و ارتباط آب درمانی و لاغری پرداخته می گردد.

آب درمانی و لاغری؛ آیا آب درمانی در کاهش وزن تاثیری دارد؟

ورزش کردن درون آب برای تمام افراد در گروه های سنی مختلف، از بچه ها گرفته تا سالمندان مفید است. زمانی که انجام تمرینات ورزشی در آب تحت نظر پزشک یا متخصص طب ورزشی صورت گیرد، آب درمانی نامیده می گردد و در درمان بسیار از بیماری های مفاصل، استخوانها و عضلات مفید است.

همچنین آب درمانی تاثیر زیادی بر تناسب اندام و کاهش وزن طبیعی، تنظیم جریان خون، سوخت و ساز بدن، سیستم عصبی، ترکیب خون و میزان ترشح غدد دارد و در نهایت، تجمع این تاثیرات روی روان فرد منعکس می گردد.

در این مطلب به طور ویژه به ارتباط آب درمانی و لاغری پرداخته شده است. با وبلاگ گردشگر همراه باشید.

مکانیسم تاثیر ورزش در آب و آب درمانی بر لاغری

تمرینات ورزشی در آب به کاهش وزن و لاغری سریع یاری می نماید. هنگام انجام ورزش در آب، به علت مقاومت آب در برابر حرکات ورزشی صورت گرفته، تمرینات قدرتی و هوازی با یکدیگر ترکیب می شوند، این باعث می گردد تا شما یک تمرین کامل و موثر داشته باشید و انرژی و کالری بیشتری را مصرف کنید.

از آنجایی که آب همیشه جریان دارد و جهت خود را تغییر می دهد، این باعث می گردد تا نسبت به هوا مقاومت بیشتری داشته باشد. به همین دلیل است که طی کردن 1 کیلومتر با شنا، بسیار بیشتر از 1 کیلومتر راه رفتن در خشکی به طول می انجامد و به تبع آن انرژی بیشتری مصرف شده و کاهش وزن بیشتری حاصل خواهد شد.

زمانی که در آب ورزش می کنید، به خوبی و به اندازه کافی از عضلات تان کار می کشید، زیرا در معرض مقاومتِ آب هستید. این باعث می گردد تا ضمن کاهش وزن، عضلات تان رشد نموده و قوی تر شوند و همچنین انعطاف پذیری و چابکی عضلات نیز افزایش پیدا کند.

آب درمانی متابولیسم و سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد. همچنین با تاثیر بر دستگاه گوارش و افزایش حرکت روده ها و جلوگیری از یبوست به طور مستقیم به رسیدن به وزن ایده ال و لاغری یاری میکند.

در رابطه با ارتباط آب درمانی و لاغری همچنین باید گفت، بدن ما حاوی چربی های قهوه ای است که به مقابله با سرما یاری می نماید و در صورت انجام حرکات ورزشی در آب سرد، این چربی های قهوه ای در سوزاندن چربی های سفید و در نتیجه لاغری نقش اساسی داشته و گلوکز را برای تامین انرژی می سوزانند.

جالب است بدانید، با توجه به شدت تمرین و وزن تان، با انجام تمرینات آبی و استفاده از روشهای آب درمانی، به مدت 30 تا 60 دقیقه به صورت روزانه، می توانید چیزی بین 300 تا 500 واحد کالری در روز بسوزانید.

مقالات مرتبط:

اصول و مبانی ورزش برای کاهش وزن و لاغری

کاهش وزن و لاغری با ورزش TRX

مزایای آب درمانی برای لاغری

  • در روش آب درمانی همه افراد در هر سنی که اضافه وزن دارند میتوانند آن را انجام دهند و حتی زنان باردار و افرادی که به صدمات عضلانی، تاندونی و استخوانی دچار هستند نیز می توانند از تمرینات آبی بهره ببرند و به وزن دلخواه و متناسب خود برسند.
  • انواع حرکات شنا، تمرینات ورزشی در آب و آب درمانی، باعث میگردد گردش خون در سراسر بدن مطلوب تر صورت گیرد، در نتیجه فشارخون پایین آمده و در درازمدت ضربان قلب در حالت استراحت نیز کاهش پیدا کند.
  • تمرینات آبی برای افزایش استقامت در ورزش های هوازی که در خشکی صورت می پذیرد، نیز مفید می باشد و بدن را برای سایر حرکات ورزشی آماده می نماید.

آب درمانی چیست؟

هیدروتراپی یا آب درمانی همانطور که از نامش پیداست، نوعی روش درمانی است که بوسیله آب انجام می گردد. آب درمانی از زمان انسان های اولیه بصورت ابتدایی وجود داشته است و به مرور زمان و مطالعات صورت گرفته توسط بشر، پیشرفت نموده است. همچنین تحقیقات محققان نشان داده است، مصرف آب بطور صحیح نه تنها به حفظ سلامتی یاری می نماید بلکه در پاکسازی بدن از مواد زائد و خلاصی از دست بیماری ها نیز موثر است.

در خاتمه گفتنی است در بعضی منابع از آب درمانی به عنوان یکی از روشهای دریافت رژیم آب برای لاغری یاد شده است که با انجام حرکات ورزشی در آب متفاوت است و راه چاره دیگری برای لاغر شدن است که البته از نظر بسیاری متخصصان قابل تایید نیست و تنها برای دوره های معین و محدود به عنوان یک روش درمانی تجویز می گردد. با این وجود همه ما میدانیم که نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز از بسیاری بیماریها پیشگیری و همزمان به سلامت و تعادل بدن و متناسب بودن وزن یاری می نماید.

گروه ورزشی وبلاگ گردشگر

منبع: ستاره

به "آب درمانی و لاغری؛ آیا آب درمانی در کاهش وزن تاثیری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب درمانی و لاغری؛ آیا آب درمانی در کاهش وزن تاثیری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید