آشنایی با آب و هوای فنلاند و بهترین زمان برای سفر به این کشور

به گزارش وبلاگ گردشگر، دوست دارید با آب و هوای فنلاند بیشتر آشنا شوید؟ فنلاند به پایتختی شهر هلسینکی، یکی از شمالی ترین کشورهای واقع شده در قاره اروپا است. کشور فنلاند زمستان های بسیار سردی دارد به طوری که در مناطق مرکزی آن سردترین ماه سال جولای است و دمای هوا در ماه فوریه تا به 22- درجه می رسد.

آشنایی با آب و هوای فنلاند و بهترین زمان برای سفر به این کشور

البته در شهر های شمالی کشور فنلاند، هوا از این سردتر نیز می گردد و ممکن است به منفی 30 درجه هم برسد. البته در فصل زمستان در نواحی شمالی کشور فنلاند می توان شاهد پدیده بسیار زیبای شفق قطبی شد. به همین دلیل است که در طول سال، در این کشور شاهد یخبندان می باشیم. در جنوب کشور فنلاند نیز در فصل زمستان تعداد ساعات روز در حدود 6 ساعت است و در تابستان نیز چیزی در حدود 19 ساعت است.

جمعیت فنلاند در سال 2020 حدودا 5540720 نفر اعلام شده است و این کشور لقب کم جمعیت ترین کشور قاره اروپا را به خود اختصاص داده است. زبان رسمی این کشور زبان های سوئدی و فنلاندی است و اکثریت جمعیت آن به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. به دلیل استاندارد بودن زندگی و وجود موقعیت های مناسب جهت تحصیل و کار در این کشور، به یکی از مقاصد محبوب جهت مهاجرت تبدیل شده است. همچنین گردشگران نیز در فصول گرم و سرد با سفر به کشور فنلاند از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن بهره می برند و تعطیلاتی فراموش نشدنی برای خود و همراهان می سازند.

برای آشنایی بیشتر با کشور فنلاند، مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم: آشنایی با رسم و رسوم جالب مردم در کشور فنلاند

فنلاند، یکی از بهترین کشورهای جهان

فنلاند یکی از بهترین کشورهای جهان جهت زندگی معرفی شده است و شهروندان این کشور سطح بالایی از رفاه را تجربه می نمایند. همچنین سیستم آموزشی فنلاند یکی از بهترین و به روز ترین سیستم های شناخته شده در جهان است. اکثریت مردم این کشور مسیحی بوده است و در کنار مسلمانان و یهودی ها، بی دین ها نیز درصدی از جمعیت فنلاند را به خود اختصاص داده اند. فنلاند یک کشور سردسیر بوده و در فصل زمستان در برخی شهرهای شمالی آن خورشید تا چند هفته طلوع نمی نماید.

افرادی که قصد سفر و یا مهاجرت به فنلاند را دارند از اولین مسائلی که برایشان مهم هست دانستن شرایط آب و هوایی فنلاند است. بسیاری از افراد در خصوص آب و هوای شهرهای مختلف فنلاند سوالاتی دارند. آ ب و هوای فنلاند بدین صورت است که دمای هوا در فنلاند در فصول مختلف بسیار تغییر می نماید. به دلیل این که کشور فنلاند در جهت شمال به جنوب کشور بزرگی است، به همین جهت آب و هوا در مناطق مختلف آن می تواند بسیار متفاوت باشد. معمولاً شمال فنلاند از جنوب آن سردتر است.

در هلسینگی، پایتخت فنلاند، که در جنوب این کشور قرار گرفته است، میانگین دما در جنوری حدود 4- درجه سانتی گراد است، ولی برخی اوقات ممکن است به 25- درجه سانتی گرید نیز برسد.

آب و هوای فنلاند در فصل بهار

فصل بهار از ماه مارس یعنی از ماه اسفند شروع و تا ماه می ادامه دارد. با آب شدن برف و یخ، برگ در آوردن درختان و روئیدن گیاهان، طبیعت دستخوش تغییرات زیادی می گردد. هوا در فصل بهار معمولاً هنوز سرد است، ولی از زمستان گرم تر است.

در گرم ترین فصل سال، فنلاند عموما هوایی با 15 الی 20 درجه سانتی گراد بالای صفر را تجربه می نماید. در این فصل خورشید دیرتر غروب می نماید.

آب و هوای فنلاند در فصل تابستان

درجه حرارت هوا در فصل تابستان در مناطق جنوبی فنلاند تقریباً 20 درجه بالای صفر و در مناطق شمالی فنلاند تقریباً به 15 درجه بالای صفر می رسد. ماه های فصل تابستان در کشور فنلاند، جون، جولای و آگوست هستند و گرم ترین ماه سال، ماه جولای است که در آن درجه حرارت هوا در روز معمولاً به بالای 20 درجه می رسد. در فصل تابستان در کشور فنلاند در هنگام غروب و شب هوا همچنان روشن است زیرا خورشید دیر غروب می نماید و زود طلوع می نماید. هوا در شمال کشور فنلاند روشن تر از جنوب فنلاند است. هوا در ماه جون از بقیه ماه ها روشن تر است. ضروری است بدانید که در شمالی ترین مناطق فنلاند خورشید در اوایل تابستان اصلاً غروب نمی نماید.

در شمالی ترین نقطه فنلاند در تابستان ها خورشید برای 73 روز غروب نمی کند و تمام 24 ساعت روز هوا روشن است. در زمستان نیز 51 روز خورشید طلوع نمی کند. به علت نامساعد بودن آب و هوای شمال فنلاند، جمعیت بسیار کمی در این مناطق زندگی می نمایند.

در میانه تابستان، مردم این کشور طی جشنی به نام Juhannus شبی بدون تاریکی را جشن می گیرند.

آب و هوای کشور فنلاند در فصل پاییز

فصل پاییز در کشور فنلاند معمولاً در اواخر ماه آگوست یا اوایل ماه سپتامبر شروع می گردد. هوا در این فصل خنک است و معمولاً بارانی است و باد می وزد. در فصل پاییز نیز هوا تاریک است زیرا خورشید زودتر از تابستان غروب می نماید. اولین بارش برف معمولا در ماه اکتبر یا نوامبر است. در فصل پاییز مردم به انجام کار، تحصیل و فعالیت های سرگرم نماینده تمرکز دارند.

پاییز در فنلاند از اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر شروع شده و با روزهایی بارانی و خنک همراه است.

فصل پائیز معمولاً در اواخر ماه آگوست یا اوایل ماه سپتامبر شروع می گردد. در ماه سپتامبر و اکتبر، وقت دوره قهوه ای (ruska-aika) در فنلاند است. خیلی از برگ های گیاهان و درختان که در تابستان سبز هستند، به رنگ زرد، نارنجی و قرمز در می آیند. طبیعت در دوره قهوه ای زیبا و رنگارنگ است.

در پائیز هوا خنک و معمولاً بارانی است و باد می وزد. در پائیز نیز هوا تاریک است، چرا که خورشید زودتر از تابستان غروب می نماید. اولین بارش های برف معمولاً در ماه اکتبر یا نوامبر است.

فنلاند در فصل زمستان

ماه دسامبر، ژانویه و فوریه ماه های سرد فصل زمستان کشور فنلاند هستند. در فصل زمستان برف می بارد و برف زمین را می پوشاند. زمان روشنایی روز کوتاه است و سردترین ماه، ماه فوریه است. برای کنار آمدن با هوای سرد باید در بیرون لباس های گرم پوشید. مردم در این شرایط به خاطر آب و هوا، بیشتر وقت را در داخل اماکن گرم به سر می برند، اما زندگی روزمره به طور معمولی ادامه دارد.

مهم است که در فصل زمستان لباس گرم پوشیده گردد. این بدان معنی است که خوب است حداقل کاپشن ضخیم، بادگیر، پلوور پشمی، کلاه، دستکش، شال گردن و کفش زمستانی گرم بپوشید. در هوای سرد بهتر است که چند لایه لباس به تن کنید.

در فصل زمستان هوا در فنلاند معمولاً تاریک است، چرا که خورشید صبح طلوع می نماید و بعد از ظهر غروب می نماید. هوا در شمال فنلاند تاریک تر از جنوب فنلاند است. در شمالی ترین مناطق فنلاند خورشید تا چندین هفته اصلاً طلوع نمی نماید.

ماه های فصل زمستان عبارتند از دسامبر، ژانویه و فوریه. در ماه های نوامبر و مارس نیز هوا ممکن است سرد باشد و برف بیاید. برف معمولاً در ماه مارس یا آوریل آب می گردد.

بهترین زمان برای سفر به کشور فنلاند

بهترین زمان برای سفر به کشور فنلاند به سلیقه فرد بستگی دارد. اگر فردی به هوای بهاری و آفتابی علاقه داشته باشد می تواند در ماه های آپریل تا می به این کشور سفر کند و همچنین اگر دوست داشته باشد در هوای گرم و تابستانی در کنار دریاچه های این کشور باشد و از آن لذت ببرد می تواند ماه های جون، جولای و آگوست را برای سفر به این کشور انتخاب کند. در نهایت اگر هوادار هوای برفی و زمستانی باشد و همچنین به ورزش های زمستانی علاقه مند باشد می تواند در ماه های دسامبر تا مارس به این کشور سفر نماید.

تاثیر آب و هوای فنلاند بر صنعت توریسم این کشور

به دلیل سرمای بسیار کشور فنلاند، صنعت توریسم آن روز به روز در حال گسترش است. این کشور به دلیل برخورداری از طبیعت بکر، جاذبه های ورزشی، معماری با اصالت و مکان های تاریخی یک انتخاب مناسب جهت سفر است. برای بازدید از این کشور در فصول سرد، بهترین ماه های سال، ماه های دسامبر الی مارس هستند. ماه های ژوئن تا اگوست نیز به دلیل ساعات طولانی تر، وجود خورشید و گرمای بیشتر زمان مناسبی جهت سفر به فنلاند است و می توان بدون تجربه سرمای شدید این کشور، از مناطق طبیعی و تاریخی آن بازدید کرد. در فنلاند تورهای متنوعی برای گردشگران وجود دارد و می توان با سفر به این کشور در فصول سرد، هزینه های سفر و اقامت را کاهش داد.

فنلاند به دلیل قرار داشتن در مجاورت دریای بالتیک و جریان های اقیانوس اطلس، این کشور در بیشتر ایام سال آب و هوای فوق العاده سردی دارد. زمستان های این منطقه 4 ماه به طول می انجامد و دمای هوا به 45- درجه سانتیگراد نیز می رسد. به خصوص در منطقه لاپلند (Lapland) که در معرض بادهای شدید قرار گرفته است. در طول زمستان، بخش های جنوبی فنلاند در طول روز فقط شش تا هفت ساعت نور خورشید دریافت می نمایند در حالی که قسمت های شمالی، دوره های تاریکی مداوم 2 ماهه دارند. خوشبختانه اهالی فنلاند تابستان های قابل تحملی را می گذرانند.

منبع: الی گشت

به "آشنایی با آب و هوای فنلاند و بهترین زمان برای سفر به این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با آب و هوای فنلاند و بهترین زمان برای سفر به این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید