احتمال برگزاری لیگ قهرمانان به صورت Final Four در ترکیه

به گزارش وبلاگ گردشگر، یوفا در نظر دارد مراحل نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را به میزبانی ترکیه به صورت Final Four برگزار کند.

احتمال برگزاری لیگ قهرمانان به صورت Final Four در ترکیه

به گزارش وبلاگ گردشگر ، ایسنا نوشت: یوفا آماده است تا برای سرانجام دادن به لیگ قهرمانان اروپا از یک روش جدید بهره ببرد. برنامه این سازمان استفاده از فرمت Final Four

است. چهار تیمی که به نیمه نهایی می رسند در دو تک بازی، دیدار های نیمه نهایی را برگزار می کنند و برنده ها در فینال برای فتح جام رقابت می کنند. سه بازی در شهر استانبول برگزار می شوند که میزبان دیدار نهایی سی ام می است. همین برنامه برای لیگ اروپا اجرا می شود و سه دیدار سرانجامی در گدانسک، میزبان فینال لیگ اروپا به انجام می رسد.

این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که در جلسه سه شنبه آرا موافق به اندازه کافی جمع شود. در این جلسه 55 کننده عضو یوفا حاضر خواهند بود و از طریق ویدئو کنفرانس این مساله را حل می کنند. جورجو مارکتی، مشاور مسابقات یوفا این پیشنهاد را مطرح خواهد کرد و بهترین راه حل برای برگزاری بازی های باقی مانده خواهد بود در حالی که هنوز تعیین نیست چه زمانی ویروس کرونا مهار خواهد شد.

در حال حاضر اولویت یوفا سرانجام دادن به مرحله یک هشتم نهایی است (هنوز چهار دیدار برگشت از این مرحله باقی مانده است). پس از آن مرحله یک چهارم نهایی باید قرعه کشی شود. باید دید تک بازی های این مرحله در چه شهری برگزار می شوند. انتخاب یک میزبان بی طرف و یا دادن میزبانی به یک تیم بر اساس قرعه کشی از گزینه های یوفا است.

پس از این مرحله انجام Final Four ممکن است. مراحل نیمه نهایی و فینال می توانند در یک شهر و تنها در چهار روز برگزار شوند. این کار اجازه خواهد داد لیگ های مختلف اروپایی به راحتی بازی های معوقه را انجام دهند. برای انجام این کار نیاز به رای مثبت 55 عضو یوفا و موافقت فیفا وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "احتمال برگزاری لیگ قهرمانان به صورت Final Four در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برگزاری لیگ قهرمانان به صورت Final Four در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید