ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به دولت برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ گردشگر، سخنگوی شورای شهر تهران از ارائه پیشنهادات این شورا به هیات دولت به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد و گفت: دوشنبه شب (4 فروردین) با همفکری اعضای شورا، مجموعه ای از پیشنهادها به منظور ارائه در هیات دولت، تهیه و تنظیم شده است.

ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به دولت برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ گردشگر، علی اعطا با اشاره به پیشنهادات مطرح شده گفت: اعمال محدودیت در سیستم حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس و مینی بوس)، تعطیلی فضاهای فرهنگی و ورزشی شهری تا اتمام موج شیوع کرونا، تعطیلی مجموعه فعالیت های غیرضروری مدیریت شهری تا 16 فروردین و پس از آن به صورت شیفتی و دورکاری و تعطیلی مراکز فرهنگی، تجاری، ورزشی و همچنین پارک ها و بوستان های سطح شهر، به وسیله اقدام عاجل مناطق و نواحی شهرداری تهران که با وجود مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان دایر هستند، از جمله پیشنهادات مطرح شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: مقرر شده این مجموعه پیشنهادها که از سوی شورای شهر تهران و با امضای ریاست شورا ارسال شده است، توسط شهردار تهران در جلسه آینده هیات دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، به منظور آنالیز و تصویب مطرح گردد.

اعطا توضیح داد: به عنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اعلام می کنم شورا آمادگی کامل دارد تا هرگونه اقدامی را که احتیاج به آنالیز و تصویب از سوی مجلس شهری داشته باشد، در اسرع وقت در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه گزارش ها نشان می دهد یکی از عوامل اصلی شیوع ویروس کرونا در کشورهایی نظیر ایتالیا و اسپانیا، تداوم فعالیت سیستم حمل و نقل شهری بوده است، اضافه نمود: باید به این نکته توجه داشت که شورای شهر تهران به عنوان نماینده مستقیم شهروندان، طبق بندهای 2 و 18 ماده 80 قانون شوراها نظارت بر امور بهداشت شهر را برعهده دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید نمود: مطالبه نمایندگان مردم در شورا که بیش از هر نهاد دیگر، در متن زندگی شهروندان حضور دارند؛ حضور در فرایند تصمیم گیری از صندلی نمایندگی مردم و اطلاع دقیق از مبانی تصمیمات و نیز موانع و محدودیت هایی است که منجر به بعضی تصمیمات شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به دولت برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به دولت برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید