افرادی که عینک می زنند، کمتر به کرونا مبتلا می شوند

به گزارش وبلاگ گردشگر، پزشکان پیش از این توصیه کرد بودند مردم به جای عدسی های درون چشمی از عینک استفاده نمایند تا خطر انتقال ویروس کرونا از دست به چشم کاهش یابد.

افرادی که عینک می زنند، کمتر به کرونا مبتلا می شوند

خطر ابتلا به کووید-19 در افراد عینکی یک دوم تا یک سوم کمتر است

براساس نتیجه تحقیقات در هند، عینک زدن احتمال ابتلا به کرونا را تا یک سوم کاهش می دهد.

دست زدن به چشم، بینی یا دهان در صورت آلوده بودن دست یکی از راه های ورود ویروس به بدن است. اما محققان هندی می گویند افراد عینکی کمتر به چشمان خود دست می زنند و بنابراین کمتر در خطر ابتلا به کووید-19 قرار دارند.

پژوهشگران تابستان گذشته در تحقیقی که در تارنمای مِدآرایکس آی وی (medRxiv) منتشر شده و هنوز به ارزیابی همتایان نرسیده است، 304 نفر (223 مرد و 81 زن) را طی دو هفته در بیمارستانی در شمال هند تحت آنالیز قرار دادند. سن این بیماران بین 10 تا 80 بود و همگی علائم ابتلا به کووید داشتند. 19 درصد این افراد گفتند که بیشتر اوقات عینک می زنند.

طبق یافته های این محققان، شرکت نمایندگان در این تحقیق، به طور متوسط طی یک ساعت، 23 بار به صورت و سه بار به چشم های خود دست می زدند.

این محققان متوجه شدند خطر ابتلا به کووید-19 در افراد عینکی یک دوم تا یک سوم کمتر است. طبق این گزارش لمس کردن و مالیدن چشم با دست آلوده یکی از راه های اصلی ابتلا است و استفاده طولانی مدت از عینک مانع لمس کردن و مالیدن مکرر چشم می گردد

پزشکان پیش از این توصیه کرد بودند مردم به جای عدسی های درون چشمی از عینک استفاده نمایند تا خطر انتقال ویروس کرونا از دست به چشم کاهش یابد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "افرادی که عینک می زنند، کمتر به کرونا مبتلا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی که عینک می زنند، کمتر به کرونا مبتلا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید