خاش در شرایط هشدار کرونا ویروس قرار گرفت

به گزارش وبلاگ گردشگر، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان در شرایط هشدار و شرایط اضطراری مقابله با بیماری کرونا قرار گرفت.

خاش در شرایط هشدار کرونا ویروس قرار گرفت

صاحب گل صالحی در نشست بررسی شرایط ویروس کرونا در خاش بیان کرد: عمل کردن به توصیه های بهداشتی و بیرون نشدن از منزل بهترین راه مقابله با این بیماری ویروسی است.

وی افزود: به دنبال شیوع ویروس در برخی نقاط استان، شرایط اضطراری در شهرستان خاش اعلام گشت، بنابراین می بایست آمادگی لازم را داشته باشیم و اقدامات پیشگیرانه را رعایت نمائیم.

صالحی ادامه داد: از برگزاری تجمعات مانند عروسی، پرسه داری، بازارهای هفتگی و... باید ممانعت بعمل آید.

فرماندار خاش با تاکید بر تشدید برنامه های بازرسی، نظارتی و رعایت بهداشتی در واحدهای صنفی و ویژه خبازیها گفت: مرخصی مدیران عضو ستاد و مرخصی نیروها از پادگان های شهرستان تا اطلاع ثانوی لغو می باشد.

در این نشست پیشنهاد شد جهت پیشگیری لازم ویروس کرونا، انجام فعالیت قطعه 6 و 7 راه آهن و پروژه گاز شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل شود.

مقرر شد گشت های ویژه مشترک بهداشت و درمان، اتاق اصناف، صنعت و معدن و تعزیرات برای نظارت خبازیها، آرایشگاه ها پیرامون رعایت بهداشت انجام پذیرد و آرایشگاه هایی که موازین بهداشتی رعایت نمی نمایند، تعطیل شوند.

با توجه به اینکه بازار شهر بسیار خطرساز می باشد، بنابراین از همه مردم تقاضا می شود جهت حفظ سلامتی از تردد در سطح شهر خودداری نمایند.

در این نشست اعلام شد: اماکن اضطراری در صورت بحرانی شدن شرایط ویروس کرونا در شهرستان خاش پیش بینی شده و نیز تاکید گشت؛ ضد عفونی معابر شهر، مساجد و سایر اماکن توسط شهرداری، تیپ 288 زرهی و شبکه بهداشت بطور مستمر انجام پذیرد.

مقرر گشت کارخانه سیمان، پایانه بار شهرستان، جایگاه های سوخت نسبت به افزایش موازین بهداشتی و رعایت آن اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خاش در شرایط هشدار کرونا ویروس قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاش در شرایط هشدار کرونا ویروس قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید