خبرنگاران پیشنهاداتی برای فراغت نوروزی بچه ها

به گزارش وبلاگ گردشگر، تهران- خبرنگاران- نوروز فرصت مناسبی است تا برای خردسالان و بچه ها نیز بسته های مطالعاتی به عنوان هدیه در نظر بگیریم تا بچه ها از همان ابتدا به اهمیت کتاب و مطالعه پی ببرند.

خبرنگاران پیشنهاداتی برای فراغت نوروزی بچه ها

کودکی بهترین زمان برای فراگیری انواع آموزش ها و آشنایی با بهترین سبک زندگی است، اما معمولا مسائل حاشیه ای بزرگ کردن کودک برخی مواقع موجب غفلت والدین از ارزش کتاب به عنوان یک یاری رسان آموزشی در قدم به قدم پرورش و تربیت کودک می شود.

امروزه در حوزه نشر در زمینه تالیف و ترجمه کتاب کودک شاهد حضور آثار بسیاری از نویسندگان متعددی هستیم که هر کدام می تواند پیشنهادی برای مطالعه کودک بویژه در ایام فراغت نوروزی باشد.

بچه ها به 5 گروه سنی تقسیم می شوند که برای هرکدام با توجه به تنوع بازار نشر کتاب هایی موجود است.

گروه الف: آمادگی و سال اول دبستان

گروه ب: سالهای دوم و سوم دبستان

گروه ج: سال های چهارم، پنجم و ششم دبستان

گروه د: هفتم و هشتم و نهم راهنمایی

گروه هـ: دهم و یازدهم و دوازدهم دبیرستان

کتاب های شایسته تقدیر و برگزیده شورای کتاب کودک:

خوراک زرافه با سالاد لاک پشت

این کتاب با نویسندگی و تصویرگری رضا دالوند پیشنهادی برای گروه سنی الف، (آمادگی و سال اول دبستان) است.

امروز برای ناهار ماکارانی داریم

اما من ماکارانی دوست ندارم

هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت هم ماکارانی نمی خورم!..

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با چه ترفندی می توان بچه ها را به خوردن غذا و سبزیجات تشویق کرد؟ حتماً روش های خلاقانه ای وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید. در داستان خوراک زرافه با سالاد لاک پشت مادر با بهره گیری از خلاقیت و تخیل و هنر تزیین غذا به شکل حیوان ها، اشتیاق کودک را به خوراکی بیشتر می کند.

دختر کوچولوی این قصه ماکارونی دوست ندارد و وقتی ماکارونی را روی میز غذا می بیند، قهر می کند و از سر میز کنار می رود. مگر مامان نمی داند که او ماکارونی و سالاد سبزیجات دوست ندارد؟ اما مامان می گوید: این که ماکارونی و سالاد سبزیجات نیست…

تصویرهای ساده و بچه هاه این کتاب برای خردسالان و بچه ها، قابل فهمند. تصویرگر، روایتی بچه هاه را به نمایش می گذارد که حتی برای بچه های که سواد خواندن ندارند، جذاب و معنی دار است. رضا دالوند، تصویرگر جوان و خوش ذوقی است که چندین جایزه بین المللی را از آن خود کرده است. او داستان تصویرهایش را خودش می نویسد.

این کتاب توسط انتشارات فاطمی منتشر شده است.

دکمه قرمز را فشار بده

دکمه قرمز را فشار بده کتابی مفرح و کنشی است و به فرزندان آموزش هایی در زمینه های زیر می دهد: رنگ ها، شکل ها، شمارش، واژگان، مهارت های حرکتی، تشخیص طرح ها و نقش ها، مقایسه چیزها، پیروی از رهکردها! و…

دکمه قرمز را فشار بده و وارد بازی شو. در این کتاب، کودک رنگ ها، جهت ها و شمارش اعداد را با بازی ساده و لذت بخشی آموزش می بیند. در این کتاب، آموزش با سرگرمی دلپذیری تلفیق شده و به کودک شادی و هیجان می دهد. همچنین، به کارگیری مهارت های حرکتی از دیگر ویژگی های اصلی این کتاب تعاملی است.

نویسنده و تصویرگر این کتاب الکس لیوچ و مترجم آن شیدا رنجبر است که از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.

این کتاب نیز پیشنهادی برای گروه سنی الف، 3-6 سال است.

فرغولی و از ما بهترون

فرغولی می چرخد و می چرخد و همه چیز را با خودش می چرخاند. غول ها از دستش عاصی می شوند و هر بار می گویند: امیدواریم گرفتار از ما بهترون بشی فرغولی! آن قدر می گویند که غول کوچولو واقعا با گردباد می رود و اسیر دست از ما بهترون می شود. اولش همه چیز خوب به نظر می رسد و فرغولی خرسند است، اما کم کم چرخیدن های تندتند برایش دردسرساز می شوند…

این داستان به پرورش توانایی بچه ها اشاره دارد و این که انرژی آن ها باید در جهت درست قرار بگیرد. عنصر حرکت و رنگ های گرم، تصویرها را جان دار و زیبا کرده است و با متن هم خوانی کامل دارد. جنب و جوش و کشش داستانی، حضور دنیای فانتزی و اتفاق های عجیب و غریب، این کتاب را برای بچه ها و بسیاری از بزرگ سالان جذاب و خواندنی می کند. داستان فرغولی باور بچه ها را به توانمندی هایشان، تقویت می کند و تأثیر مثبتی بر اعتمادبه نفس آنها دارد.

این کتاب را حمید اباذری نوشته و مریم طهماسبی تصویرگری آن را بر عهده داشته است.

انتشارات فاطمی فرغولی و از ما بهترون را به قیمت 126 هزار ریال عرضه کرده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پیشنهاداتی برای فراغت نوروزی بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشنهاداتی برای فراغت نوروزی بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید