شرایط دریافتی وام 120 میلیونی مسکن فرهنگیان چیست؟

به گزارش وبلاگ گردشگر، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره شرایط و میزان وام در نظر گرفته شده ویژه فرهنگیان مشمول طرح مسکن توضیح داد.

شرایط دریافتی وام 120 میلیونی مسکن فرهنگیان چیست؟

گودرز کریمی فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار درباره شرایط در نظر گرفته شده برای دریافت وام مسکن فرهنگیان اظهار کرد: علاوه بر تسهیلات اولیه ای که در تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی برای تامین 170 هزار واحد مسکونی از طریق بانک های تخصصی، پیش بینی شده است؛ وزارت آموزش و پرورش در راستای حمایت از فرهنگیان، مبنی بر تسریع و تسهیل بخشی به فرایند مشارکت همکاران فرهنگی، وام های ثانویه حمایتی را در نظر گرفته است.

ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان تمدید شد

او ادامه داد: این وام ها در قالب سه نوع تسهیلات کم بهره در سر فصل های مرابحه و خرید کالا تا سقف 50 میلیون تومان برای تمام فرهنگیان واجد شرایط، با بازپرداخت 60 ماهه و همچنین تسهیلات احداث مسکن را تا سقف 100 تومان برای فرهنگیان کلانشهر تهران و 160 میلیون تومان برای زوجین فرهنگی شهر تهران پیش بینی شده است.

کریمی فر اعلام نمود: تسهیلات پیش بینی شده در سر فصل احداث مسکن، برای فرهنگیان مراکز استان ها و شهر های بالاتر از 200 هزار جمعیت، 80 میلیون تومان بوده که این رقم برای زوجین فرهنگی در مراکز استان ها و شهر های بالای 200 هزار جمعیت، تا 120 میلیون تومان قابل پرداخت است، ضمن اینکه فرهنگیان سایر شهر های کشور می توانند برای احداث مسکن تا سقف 60 میلیون تومان وام دریافت کنند که این رقم برای زوجین فرهنگی در سرفصل احداث تا 100 میلیون تومان قابل پرداخت خواهد بود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به طور جدی پیگیر تامین 170 هزار واحد مسکونی برابر تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی بوده است، اظهار کرد: البته مشارکت فرهنگیان متقاضی و واجد شرایط، می تواند فضای دستیابی به اهداف تفاهم نامه را در مدت زمان تعریف شده، تسریع کند.

او اضافه کرد: تسهیلات ثانویه حمایتی برای خرید مسکن فرهنگیان واجد شرایط، در شهر تهران 60 میلیون تومان و در مراکز استان ها و شهر های بالای 200 هزار جمعیت، 50 میلیون تومان و در سایر شهر ها 40 میلیون تومان با باز پرداخت 120 ماهه و کارمزد 12 درصد است.

کریمی فر تاکید کرد: مهلت ثبت نام در طرح مسکن فرهنگیان هم تا 23 آذر خواهد بود و افرادی که نام نویسی کردند در این مهلت مقرر امکان ویرایش اطلاعات خود را دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شرایط دریافتی وام 120 میلیونی مسکن فرهنگیان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافتی وام 120 میلیونی مسکن فرهنگیان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید