شرکت سامسونگ شیشه تاشو می سازد

به گزارش وبلاگ گردشگر، شرکت سامسونگ تصمیم دارد شیشه های مخصوص موبایل های تاشو را خود تولید کند. این فرایند در آینده به کاهش قیمت موبایل های تاشو منجر می شود.

شرکت سامسونگ شیشه تاشو می سازد

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از گیزموچاینا، شرکت سامسونگ برای کاهش قیمت موبایل های تاشو تصمیم دارد شیشه های مخصوص این دستگاه ها را خودش تولید کند.

تا به امروز این شرکت از ذخایر شیشه های شرکت خواهر خود(سامسونگ دیسپلی) برای ساخت موبایل های تاشو استفاده کرده است. اما اگر برنامه های سامسونگ طبق روال پیش برود، پیش بینی می شود قیمت موبایل های تاشو به تدریج کاهش یابد.

در حال حاضر ارزان ترین موبایل تاشو سامسونگ یعنی گلکسیZ Flip برچسب قیمتی 1400 دلار را دارد. شیشه های تاشویی که در ساخت این دستگاه به کار می فرایند فقط 30 میکرومتر ضخامت دارند و هزینه ساخت آنها 40 دلار است. حال آنکه شیشه های مسطح موبایل های عادی با هزینه 2 دلار تولید می شوند.

شیشه تاشویی که در موبایل گلکسیZ Flip به کار می رود توسط شرکت DOWOO INSYS تولید می شود که بزرگترین سهامدار سامسونگ دیسپلی نیز است. این شرکت پس از افزودن پنل OLED به شیشه محصول نهایی را برای سامسونگ ارسال می کند.

اما اگر سامسونگ بتواند شیشه تاشوی مخصوص خود را بسازد، قادر به رقابت با شرکت خواهر خود خواهد بود. این فرایند رقابت میان تولیدکنندگان شیشه های تاشو را طی سال های آینده افزایش می دهد و در نتیجه قیمت محصول کاهش خواهد یافت.

طبق گزارش ها هم اکنون سامسونگ الکترونیکز مشغول مذاکره با چند تولید کننده شیشه تاشو است. اما هنوز معین نیست با این شرکت ها قرارداد امضا می کند یا خیر.

منبع: اقتصاد ایران

به "شرکت سامسونگ شیشه تاشو می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت سامسونگ شیشه تاشو می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید