طراحی اپلیکیشنی برای کاهش شیوع کروناویروس در انگلستان

به گزارش وبلاگ گردشگر، خبرنگاران/خراسان رضوی بیش از 6600مورد ابتلا به کروناویروس و 300 مرگ در انگلستان تایید شده و این آمار بیانگر رشد سریع این همه گیری در انگلستان است، به همین دلیل دولت قرنطینه سه هفته ای اعلام کرده و افراد فقط برای خرید مواد غذایی اجازه خروج از منزل دارند.

طراحی اپلیکیشنی برای کاهش شیوع کروناویروس در انگلستان

به گزارش ساینس، کالج دانشگاه لندن اپلیکیشنی برای شناسایی علائم مرتبط با بیماری کووید-19 طراحی کرده تا افراد خود اظهاری سلامت روزانه داشته باشند. این اپلیکیشن به محققان کمک می کند تا شیوع این بیماری را در مناطق مختلف شناسایی کرده و مناطق پرخطر و افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند را زودتر بیابند.

در این اپلیکیشن اطلاعات روزانه مانند دمای بدن، خستگی، و نشانه های بیماری ثبت می شود و از افراد مشکوک در منزل آزمایش کووید-19 گرفته می شود.این آزمایش در ابتدا بر روی 5000 دوقلو و خانواده آنان مورد آزمایش قرارگرفته تا با مقایسه دوقلوهای ژنتیکی همسان و دوقلوهای غیرهمسان، تأثیر ژن ها و عوامل محیطی مانند رژیم غذایی، سبک زندگی، بیماری های قبلی و عفونت ها و میکروب های موجود در روده بررسی شوند و برای تحقیقات آینده مورداستفاده قرار گیرند.

با این اپلیکیشن افراد می توانند علائم کروناویروس خفیف را از سرماخوردگی و حساسیت فصلی تشخیص دهند و قرنطینه خانگی در صورت ابتلا به کووید-19 داشته باشند.

پروفسور تیم اسپکتور گفت: این شیوع بیماری موجب نگرانی همه شده است. دوقلوهای مشارکت کننده در این تحقیق بسیار متعهد هستند و با جزئیات بی سابقه ای موردمطالعه قرار گرفتند تا بتوانیم پاسخ های اساسی برای پشتیبانی از مبارزه جهانی علیه کووید-19 ارائه دهیم.

این برنامه نظارت، رایگان و با همکاری کالج کینگ و شرکت علوم اطلاعات بهداشتی ZOE تهیه شده است و در دسترس کارکنان بهداشتی و عموم مردم که مایل به مشارکت در تحقیق هستند، قرارگرفته است. البته در کنار این تحقیقات از دیگر مطالعات گسترده در انگلستان و ایالات متحده نیز استفاده خواهد شد.

برنامه های مشابه دیگری نیز در بسکمک از کشورها به عنوان روشی برای مقابله با شیوع بیماری کروناویروس استفاده می شود. به عنوان مثال ، کره جنوبی برنامه ای ایجاد کرده که افراد در قرنطینه خانگی بتوانند با کارفرمایان خود ارتباط برقرار کنند و از عملکرد آنان مطلع شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طراحی اپلیکیشنی برای کاهش شیوع کروناویروس در انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی اپلیکیشنی برای کاهش شیوع کروناویروس در انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید