قربانی: بعد از استراماچونی هیچکس جرات نداشت استقلال را تحویل بگیرد، استقلال قدر شناس زحمات مجیدی نیست

به گزارش وبلاگ گردشگر، به هر حال باید دید که چه کسی دارد انتقاد می نماید؟ بازیکنان باید رویه ای داشته باشند که به هر حرفی گوش نکنند چون بالاخره همین بازیکنان این فصل زمانی که تیم شرایط سختی داشتند توانستند شرایط فعلی را برای تیم رقم بزنند.

قربانی: بعد از استراماچونی هیچکس جرات نداشت استقلال را تحویل بگیرد، استقلال قدر شناس زحمات مجیدی نیست

پیشکسوت تیم استقلال تهران از تصمیم فرهاد مجیدی پس از شهرآورد در جام حذفی حمایت کرد و می گوید مسئولان این باشگاه قدردان زحمات این سرمربی نبوده اند.

پیروز قربانی در مصاحبه با ایلنا درخصوص رجحان تیم استقلال مقابل پرسپولیس در شهرآورد گفت: استقلال در نیمه اول کاملا تیم برتر میدان بود و چند موقعیت هم داشت؛ در نیمه دوم هم خیلی بخواهیم با ارفاق بگوییم شرایط متعادل بود. کاملا فنی به این قضیه نگاه کنیم باید بدانیم که حق به حق دار رسید.

قربانی درخصوص درخشش سید حسین حسینی و محمد دانشگر مه قبل از بازی مورد انتقاد هم بودند، گفت: به هر حال باید دید که چه کسی دارد انتقاد می نماید؟ بازیکنان باید رویه ای داشته باشند که به هر حرفی گوش ننمایند چون بالاخره همین بازیکنان این فصل زمانی که تیم شرایط سختی داشتند توانستند شرایط فعلی را برای تیم رقم بزنند.

او ادامه داد: اینکه یک بازیکن روز بد داشته باشد هم طبیعی است. اینکه عملکرد خوب یک بازیکن را نبینیم و فقط و فقط به خاطر یک یا دو اشتباه قضاوتش کنیم اصلا نگاه فنی نیست. حسینی و دانشگر از بازیکنان خوب استقلال هستند و نباید به هر صحبتی گوش بدهند.

مدافع اسبق استقلال درخصوص حواشی پیرامون دانشگر گفت: دانشگر از لحاظ فنی مدافع قوی است و از لحاظ اخلاقی هم باید بدانیم که تمام بازیکنان شبیه به هم نیستند. هر فردی خصوصیات اخلاقی خاص خودش را دارد و این هم هنر سرمربی است که چطور با آنها برخورد کند. دانشگر مدافع متعصبی است که سرکش بودنش را دوست دارم اما باید به صورت کلی منافع تیم را هم در نظر گرفت که تیم ضرر نکند.

قربانی در واکنش به اظهارات یحیی گل محمدی پس از دربی گفت: من برای گل محمدی به عنوان اخلاقی و فنی احترام زیادی قائلم ولی این درست نیست که بگویند قرار است جام را به استقلال بدهند. استقلال قبل از آنها سپاهان را شکست داده بود و با شایستگی کامل به فینال رسیده است و مطرح کردن چنین صحبت هایی کمرنگ کردن ارزش کار بازیکنان تیم استقلال است.

قربانی درباره استعفای فرهاد مجیدی هم گفت: از نظر من کاملا کار درستی کرد. وقتی یک جمعی ارزش شما را نمی داند خوب است که آن جمع را از وجود خودتان محروم کنید. ما وقتی تعریف می کنیم می گویند دنبال مقام و پست هستیم اما منطقی صحبت می کنم. وقتی دو روز مانده به دربی صحبت هایی مطرح می گردد قطعا تمرکز آن سرمربی بهم می خورد. آقای سعادتمند گفتند که به راحتی تراکتور را شکست می دهیم. ایشان با این صحبت ها بار را به روی دوش کادرفنی می اندازند و بردن سپاهان و پرسپولیس هم آسان نبود.

او ادامه داد: آقای سعادتمند بهتر است که مصاحبه ننمایند یا اگر مصاحبه می نمایند بار را به روی دوش کادرفنی نیندازند. این مصاحبه به نظرم بو دار بود! من به عنوان یک فرد فوتبالی این را می فهم. یعنی قهرمان جام حذفی شدن راحت است؟ این صحبت ها ارزش کار کادرفنی و بازیکنان را کم می نماید. استقلال برای رسیدن به فینال سختی کشید و هر دو بازی قبلی را فنی به رجحان رسید. از آقای سعادتمند سوال میکنم که وقتی فزهاد مجیدی با آنها قرارداد یکساله و نیمه دارد حق ندارند با سرمربی دیگری مذاکره نمایند. شما برای اینکه افراد حاضر فضای مجازی را راضی نگه دارید مربی و بازیکنان را ناراحت می کنید.

در تاریخ فوتبال بیشترین کسی که با مجیدی مشکل داشته شاید من باشم اما باید منطقی قضیه را نگاه کنیم. بعد از استراماچونی هیچکس جرات نداشت استقلال را تحویل بگیرد. مثلاً آدمی در باشگاه استقلال داریم که صبح از فرهاد مجیدی انتقاد می کرد و بعدازظهر در کنار مدیرعامل استقلال عکس یادگاری می انداخت. آقای سعادتمند باید جلوی این مسایل را می گرفت که متاسفانه اینگونه نشد. از دید من بهترین نتیجه را به دست آورده و بهترین تصمیم را هم گرفت که استعفا کرد چون قدرش را نمی دانند.

قربانی در پاسخ به این سوال که پیش بینی می نماید آندره آ استراماچونی به تهران برگردد یا خیر گفت: من امیدوارم که به تهران برگردد تا تعیین گردد او واقعا چه توانایی هایی دارد. او باید در تهران می ماند تا یکسری کارها را به انتها برساند اما متاسفانه این هم ضعف باشگاه بوده که قدرشانس زحمات مجیدی نبودند.

منبع: عصر ایران

به "قربانی: بعد از استراماچونی هیچکس جرات نداشت استقلال را تحویل بگیرد، استقلال قدر شناس زحمات مجیدی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانی: بعد از استراماچونی هیچکس جرات نداشت استقلال را تحویل بگیرد، استقلال قدر شناس زحمات مجیدی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید