ماه در میانه ویژه کسوف 5 دیماه از شبکه 4 زنده و مستقیم از مرکز کیش

به گزارش وبلاگ گردشگر، مجله نجوم راهنمای مسافران کهکشان با ویژه برنامه سه ساعته به صورت زنده خورشید گرفتگی 5 دی ماه را پوشش می دهد.

ماه در میانه ویژه کسوف 5 دیماه از شبکه 4 زنده و مستقیم از مرکز کیش

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ گردشگر، مریم نیکان لو تهیه نماینده راهنمای مسافران کهکشان در تبادل نظر با روابط عمومی شبکه چهار سیما گفت: تیم راهنمای مسافران کهکشان برای رصد و پوشش خورشید گرفتگی روز پنجشنبه به جزیره کیش سفر نموده و قرار است در یک ویژه برنامه زنده سه ساعته مخاطبان در جریان جزئیات و اتفاقات این رخداد قرار گیرند.

نیکان لو گفت: ویژه برنامه زنده ماه در میانه از ساعت 6 صبح روز پنجشنبه 5 دی ماه تا ح. ساعت 9 از مرکز کیش با اجرای حافظ آهی و اسماعیل باستانی روی آنتن می رود. در این ویژه برنامه دکتر انسیه عرفانی استادیار دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، دکتر محمد نیل فروشان مدرس المپیاد نجوم و اختر فیزیک و دکتر امیرمحمد گمینی استاد دانشگاه مهمانانی هستند که مجریان برنامه در مورد خورشید گرفتگی، چگونگی رخداد این پدیده و خورشیدگرفتگی های آینده با آن ها تبادل نظر می نمایند.

نیکان لو اضافه کرد: چندین آیتم ویژه خورشید گرفتگی فراوری شده است که در میان تبادل نظر ها پخش می گردد.

لازم به ذکر است، خورشید گرفتگی حلقوی 5 دی ماه 1398 از ساعت 02:29 به وقت جهانی از شرق شبه جزیره عربستان شروع می گردد و ایران در منطقه ای از نیم سایه واقع شده است که خورشید به اجرا شده طلوع نموده و منظره ای زیبا را در افق جنوب شرقی کشور رقم خواهد زد. این رخداد با کسوف جزئی در ساعت 5:59 به وقت ایران شروع می گردد و گرفت کلی در ساعت 7:04 خواهد بود، در میان همه مناطق جنوبی ایران جزیره کیش با 85.14 درصد گرفت خورشید، بهترین مکان برای رصد کسوف جزئی است. این خورشید گرفتگی در تمام پهنه ایران قبل از طلوع خورشید شروع و خورشید به اجرا شده طلوع خواهد نمود.

یادآور می گردد، راهنمای مسافران کهکشان به تهیه نمایندگی مریم نیکانلو محصول گروه دانش شبکه چهار سیما است که آدینه ها ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می گردد؛ و ماه در میانه ساخته تیم راهنمای مسافران کهکشان است که قرار است به صورت ویژه برنامه زنده، خورشید گرفتگی صبح پنجشنبه را رصد نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ماه در میانه ویژه کسوف 5 دیماه از شبکه 4 زنده و مستقیم از مرکز کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه در میانه ویژه کسوف 5 دیماه از شبکه 4 زنده و مستقیم از مرکز کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید