مصرف برق مشترکان پرمصرف چند برابر کم مصرف هاست؟

به گزارش وبلاگ گردشگر، مدیر عامل توانیر گفت: هریک از مشترکان پر مصرف 20 برابر یک مشترک کم مصرف برق مصرف می نمایند.

مصرف برق مشترکان پرمصرف چند برابر کم مصرف هاست؟

به گزارش گروه مالی وبلاگ گردشگر، محمدحسن متولی زاده مدیر عامل توانیر از افزایش پیک بار شبکه سراسری به 49700 مگاوات تا 26 اردیبهشت جاری اطلاع داد و گفت: بیش از 6 هزار مگاوات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یافته است.

متولی زاده کاهش 3500 مگاوات از توان فراوری نیروگاه های برق آبی به جهت کاهش ذخیره آب سد ها را از دیگر مسایل شبکه در فصل گرما برشمرد و با اشاره به ضرورت تامین برق مطمئن و پایدار و کوشش جدی همکاران صنعت برق در بخش های فنی، بر لزوم پشتیبانی موثر روابط عمومی های صنعت برق از کوشش ها در این بخش و تمرکز بر موضوع پیک شبکه تاکید نمود.

وی بار مدیریت شده شبکه در سال گذشته را بیش از 5600 مگاوات ذکر کرد که سال جاری 3500 مگاوات به آن افزوده شده و باید حدود 10 هزار مگاوات مدیریت بار در بازه زمانی نسبتا طولانی اتفاق بیافتد که از حساسیت بالایی برخوردار است و کار بیشتری را می طلبد.

مدیرعامل توانیر در جمع مدیران روابط عمومی وزارت نیرو، توانیر و شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق، اولین گام در این خصوص را ابلاغ سهمیه قابل تامین هر استان با امضای وزیر نیرو مطرح نمود که ضروری است همه بر آن تمرکز نمایند و با تدبیر استاندار و مدیران استانی و پشتیبانی روابط عمومی های صنعت برق، سهمیه و سقف مشخص شده برای هر استان رعایت گردد و نیازی به اعمال محدودیت های اضافی نباشد.

وی عدم انتقال مسائل ناشی از کوتاهی در رعایت سقف مشخص شده از یک استان به استان های دیگر را نکته کلیدی عنوان و توضیح داد: امیدواریم با کنترلی که انجام می گردد، سهمیه های استانی به دقت رعایت گردد و در غیر این صورت هر استانی که رعایت نکند با چالش های مربوط به خود روبرو می گردد.

متولی زاده همچنین از افزایش قابل توجه پاداش به استان ها و افزایش 2 برابری آن نسبت به سال گذشته اطلاع داد که با تصمیم هر استان به طور مناسب به مشترکان و مردم اختصاص می یابد.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر مصارف سرمایشی و روشنایی، تنظیم دمای کولر های گازی روی دمای 25 و بالاتر، استفاده از دور کند کولر های آبی و کاهش مصرف روشنایی در طول روز را بسیار تاثیر گذار دانست و با اشاره به پیشگامی وزارت نیرو و ساختمان های اداری بخش های آب و برق در مدیریت بار های سرمایشی و روشنایی و عدم استفاده از کولر های گازی در مناطق معتدل، مدیریت مصرف برق در ساختمان های اداری را موضوعی جدی مطرح نمود و از تکلیف ساختمان های اداری به کاهش 50 درصدی مصارف برق در فصل گرما اطلاع داد که باید کنترل و نتایج آن منعکس گردد.

مشترکان پرمصرف 20 برابر کم مصرف ها برق مصرف می نماید

مدیرعامل توانیر تعداد مشترکانی را که 2 برابر مجموع کم مصرف ها در کشور برق مصرف می نمایند، 750 هزار مشترک ذکر کرد و در عین حال از مصارف بالای مشترکان پرمصرفی اطلاع داد که هریک 20 برابر یک مشترک کم مصرف برق مصرف می نمایند که باید محدود شوند و در گام نخست بروشور های اطلاع رسانی به این مشترکان از طریق روابط عمومی توانیر تهیه شده که به صورت مجازی یا ارایه بروشور توزیع می گردد.

وی همچنین تعداد مشترکان کم مصرف را که از برق رایگان طرح برق امید استفاده می نمایند حدود 7.5 میلیون مشترک ذکر کرد.

مدیرعامل توانیر مصرف برق هر دستگاه فراوری رمز ارز همچنین کاهش یک تا دو درجه از برودت سیستم های سرمایشی را معادل مصرف 20 دستگاه تنفس مصنوعی مطرح نمود و از سوی دیگر فراوری هر واحد ارز دیجیتال را با فراوری 300 تن CO 2 همراه دانست و رویکرد عمومی به برخورد با رمز ارز های غیر مجاز را حایز اهمیت دانست.

متولی زاده همچنین استفاده حداکثری روابط عمومی های صنعت برق از شبکه های استانی صدا و سیما در جهت ترویج برنامه های اصلاح الگوی مصرف برق و عبور از تابستان سال جاری را مورد تاکید قرار داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مصرف برق مشترکان پرمصرف چند برابر کم مصرف هاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف برق مشترکان پرمصرف چند برابر کم مصرف هاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید