نژادپرستی تهدید جدی علیه بهداشت عمومی در آمریکا

به گزارش وبلاگ گردشگر، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا بر این باور است که نژادپرستی یک تهدید جدی علیه بهداشت عمومی ایالات متحده به شمار می رود.

نژادپرستی تهدید جدی علیه بهداشت عمومی در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گردشگر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، روچیل والنسکی مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا روز پنجشنبه در اظهاراتی گفت: تحقیقات زیادی نشان می دهد که قرن ها نژادپرستی در این کشور، تاثیر منفی زیادی بر جوامع رنگین پوست داشته است.

بر اساس این گزارش وی در ادامه افزود: تاثیر شیوع ویروس کرونا به شدت در جوامع رنگین پوست احساس شده است، جوامعی که موارد بسیار زیادی از ابتلا و مرگ و میر را تجربه کرده اند.

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا گفت: برای ساختن یک آمریکای سالم تر برای همه، ما باید با سیستم ها و سیاست هایی که منجر به نابرابری در نسل ها و گسترش نابرابری و بی عدالتی نژادی شده، مقابله کنیم.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا قصد دارد با اجرای طرح های جدید، منابع مالی بیشتری را برای کاهش نابرابری های نژادی و بهبود شرایط بهداشت و سلامت برای اقلیت های قومی و نژادی اختصاص دهد.

وی گفت: مقابله با تاثیرات منفی نژادپرستی آسان نخواهد بود. می دانم که می توانیم این کار را انجام دهیم، اگر با همدیگر همکاری کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نژادپرستی تهدید جدی علیه بهداشت عمومی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نژادپرستی تهدید جدی علیه بهداشت عمومی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید