هوش مصنوعی کاربر را شاعر می نماید!

به گزارش وبلاگ گردشگر، گوگل هوش مصنوعی توسعه داده که به کاربر یاری می نماید شعر بنویسد.

هوش مصنوعی کاربر را شاعر می نماید!

به گزارش وبلاگ گردشگر و به نقل از مهر، گوگل ابزاری به نام شعر با شعر(Verse by Verse) ارائه نموده که به کاربر یاری می نماید تا شعر زیبایی بسراید.

آخرین پروژه آزمایشی این شرکت که شعر نویسی با هوش مصنوعی است، پیشنهاداتی با شیوه شعر نویسی مشهورترین شاعران آمریکایی به کاربران ارائه می نماید.

کاربر می تواند 3 شاعر را انتخاب کند تا از آنها الهام بگیرد مانند امیلی دیکینسون، والت وایتمن و ادگار آلن پو. پس از انتخاب شاعران و ساختار شعر، ابزار هوش مصنوعی گوگل از کاربر می خواهد تا مصرع اول شعر را بنویسد. در مرحله بعد هوش مصنوعی گزینه های مختلفی را به او پیشنهاد می نماید.

البته این ابزار کاربر را مجبور نمی نماید حتما از پیشنهاداتش استفاده کند. او می تواند آنها را دستکاری یا رد کند.

هدف این ابزار الهام بخشی به کاربران است و درواقع یک شعر کامل را به جای او نمی نویسد. مهندسان گوگل برای ساخت این ابزار مجموعه بزرگی از اشعار کلاستیک را در سیستم بارگذاری کردند. آنها از آثار هر شاعر برای ارتقای مدل های هوش مصنوعی استفاده کردند تا شیوه های شعر نویسی مختلف را بهبود دهند.از آنجا که هدف مهندسان آن بود که سیستم پیشنهاداتی مرتبط به کاربران ارائه کند بنابراین به سیستم هوش مصنوعی آموزش داده شد تا درک کند بهترین گزینه ها برای مصرع بعدی یک شعر کدام هستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "هوش مصنوعی کاربر را شاعر می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی کاربر را شاعر می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید