واکنش حشد شعبی به اعتراضات عراقیهای خشمگین مقابل دفتر بارزانی

به گزارش وبلاگ گردشگر به نقل از المعلومه، هیئت حشد شعبی عراق امروز به دنبال اعتراضات عراقی های خشمگین در محکومیت اظهارات یکی از مسئولان حزب دموکرات کردستان عراق علیه این سازمان دفاع مردمی بیانیه ای برای دوستداران و هواداران خود صادر کرد.

واکنش حشد شعبی به اعتراضات عراقیهای خشمگین مقابل دفتر بارزانی

در بیانیه حشد شعبی آمده است: ما احساسات عراقی ها و دوستداران و وفاداران به جانفشانی ها و خون فرزندان حشد شعبی را درک می کنیم. همچنین از آزادی بیان و تظاهرات مسالمت آمیز طبق قانون اساسی حمایت می کنیم؛ اما با به کارگیری خشونت و تخریب به هر شکلی مخالفیم.

حشد شعبی از همه خواست که به صلح اجتماعی پایبند باشند و به نیروهای امینتی در این برهه حساس احترام بگذارند.

از سوی دیگر محمد البصری یکی از فرماندهان حشد شعبی، آتش زدن مقر حزب دموکرات در منطقه الکراده بغداد را بی ارتباط با سازمان حشد شعبی دانست.

وی در واکنش به این تجمعات گفت که حشد شعبی با آتش زدن دفتر حزب دموکرات در بغداد ارتباطی نداشته و طرفداران حشد شعبی به دلیل تحریک احساساتشان، مقابل دفتر حزب دموکرات کردستان عراق تجمع نموده اند. او در ادامه گفت که آیا برافراشته شدن پرچم عراق پس از هر آتش سوزی در ساختمان ها و اماکن حکومتی، نشانه دست داشتن دولت عراق در این آتش سوزی ها است؟

وی در انتها با اشاره به اینکه حشد شعبی به عنوان یک نهاد رسمی بر دخالت نداشتن این نهاد با آتش سوزی مقر حزب دموکرات تأکید دارد، گفت که تجمع امروز واکنش طبیعی نسبت به توهین به یکی از نهادهای امنیتی و نادیده دریافت مبارزات و خون شهدایش است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش حشد شعبی به اعتراضات عراقیهای خشمگین مقابل دفتر بارزانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حشد شعبی به اعتراضات عراقیهای خشمگین مقابل دفتر بارزانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید