پیروزی قاطع بانوی محبوب اقیانوسیه

به گزارش وبلاگ گردشگر، خبرنگاران؛ جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند پیروز شد با اختلافی چشمگیر، برای دور دوم، حضور خود را در این سمت به مدت سه سال دیگر تثبیت کند.

پیروزی قاطع بانوی محبوب اقیانوسیه

به گزارش وبلاگ گردشگر به نقل از CNN؛ حزب کارگر نیوزیلند به رهبری جاسیندا آردرن نخست وزیر، با اختلافی چشمگیر در انتخابات پیروز شد تا حضور خود در این سمت را یک دوره 3ساله دیگر تمدید کند.

جاسیندا آردرن پس از پیروزیت در مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور ، به عنوان نخست وزیر نیوزیلند برای دومین بار پیروز شد.

حزب کارگر چپ میانه آردرن با شمارش 87٪ آرا پیروز شد 48.9٪ آرا را کسب کند و این به معنی پیروزی حزب وی بالاترین نتیجه یک حزب از زمان معرفی سیستم سیاسی فعلی در سال 1996 را بدست آورده است.

شنبه شب آردرن در سخنرانی قدرتمند پیروزی اش گفت: امشب ، نیوزلند بیشترین حمایت خود را از حزب کارگر طی حداقل 50 سال نشان داده است. و من می توانم به شما قول دهم: ما حزبی خواهیم بود که برای هر نیوزیلندی حکومت می نماید.

ائتلاف در نیوزیلند یک امر عادی است ، جایی که هیچ حزب واحدی بر اساس سیستم فعلی اکثریت آرا را کسب ننموده است.

حزب مخالف اصلی حزب کارگر ، حزب راست میانه ، 27٪ آرا را کسب نموده و با 44٪ کاهش نسبت به انتخابات گذشته، احتمالاً بدترین نتیجه این حزب از سال 2002 را به دست آورده است.

رهبر این حزب، جودیت کالینز گفت که او اردرن را دعوت نموده تا شکست را بپذیرد و نتیجه برجسته برای حزب کارگر را به آردرن تبریک بگوید.

نتایج هنوز در حال شمارش هستند. با محاسبه آرا ویژه - از جمله آرا نیوزیلندی های مقیم خارج از کشور - نتایج نهایی طی سه هفته منتشر می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "پیروزی قاطع بانوی محبوب اقیانوسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی قاطع بانوی محبوب اقیانوسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید