چند میلیون خانوار ایرانی مشمول برق رایگان می شوند

به گزارش وبلاگ گردشگر، خبرنگاران :وزیر نیرو گفت: کم مصرف ها در حوزه انرژی از تخفیف صد درصدی برخوردار می شوند ومطابق آمار بر اساس الگوی مصرف، حدود هشت میلیون و 400 هزار خانوار جزو مشترکان کم مصرف هستند.

چند میلیون خانوار ایرانی مشمول برق رایگان می شوند

به گزارش وبلاگ گردشگر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان ضمن اشاره به مصوبه دولت مبنی بر رایگان شدن برق 30 میلیون نفر در کشور افزود: اصل این طرح برای اصلاح مصرف است و بر این اساس مصرف کنندگان در بخش خانگی به سه دسته خوش مصرف ها با حدود 16.5 میلیون مشترک خانگی، کم مصرف ها و پرمصرف ها تقسیم شده اند.

وی افزود: اکنون این طرح در بخش برق است و مصوبه هیات وزیران به ما دو ماه فرصت داده مقدمه های اجرای آن را فراهم سازیم تا برای کوتاه شدن زمان کوشش گردد و اصل موضوع اطلاع رسانی و آموزش است. استارت آپ های زیادی در این زمینه فعال خواهند شد و صدا و سیما همکاری وسیعی خواهد داشت.

وزیر نیرو افزود: آب و برق دو محصول بسیار مهم در هر جامعه ای است که ارتباط مستقیم با رفاه، آسایش، امنیت خاطر و سلامت مردم دارند و در منطقه ایران به لحاظ شرایط اقلیمی که منطقه ای خشک و نیمه خشک است، اهمیت این موضوع بیشتر و این احتیاج در تابستان شدیدتر احساس می گردد، شرایط کرونایی هم موضوع را خیلی مهم می نماید.

وی گفت: توانستیم با همراهی مردم بویژه در ماه های اخیر در مصرف آب و برق، اوج بار برق را در یک تابستان گرم با موفقیت پشت سر گذاشته و نسبت به سال های قبل که همواره این اوج بار حدود پنج درصد افزایش داشت و ناچار بودیم برای تامین آن از مدت ها قبل یک سرمایه گذاری سنگین برای احداث نیروگاه ها داشته باشیم، اوج بار در تابستان سال جاری همانند سال گذشته یک درصد افزایش داشت، اما انرژی بیشتری عرضه شد.

اردکانیان گفت: سال جاری در حالی که خیلی از کشورهای صنعتی جهان به دلیل شرایط کرونایی و رکود و کسادی گزارش دادند پنج تا 25 درصد انرژی کمتری را مصرف کردند و بازار برای آن وجود نداشت در صنایع بزرگمان بیش از 11 درصد و عرضه انرژی در کل در کشور 4.5 درصد نسبت به سال قبل بیشتر بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "چند میلیون خانوار ایرانی مشمول برق رایگان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند میلیون خانوار ایرانی مشمول برق رایگان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید