کنکور برگزار می شود؛ حتی در بیمارستان ها ، معاون وزیر بهداشت: خانواده ها تجمع نکنند

به گزارش وبلاگ گردشگر، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: در 392 شهرستان محل برگزاری کنکور این امکان وجود دارد که داوطلبان دارای علائم در بیمارستان آزمون بدهند.

کنکور برگزار می شود؛ حتی در بیمارستان ها ، معاون وزیر بهداشت: خانواده ها تجمع نکنند

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی بعدازظهر امروز در نشست رؤسای دانشگاه های کشور برای برگزاری کنکور سال 99 گفت: اولویت اصلی ما سلامت دانشجویان است. در این خصوص پروتکل های سختگیرانه ای به سراسر کشور ابلاغ شده است، سازمان سنجش آموزش کشور همکاری خوبی با ما داشته و برهمین اساس می توانیم نوید برگزاری آزمون سالم از لحاظ سلامتی جسمی، روحی، روانی را با کمک وزارت علوم و وزارت بهداشت بدهیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: فاصله یک و دو دهم به فاصله یک و هشت دهم تغییر کرد، سالن های برگزاری آزمون دارای تهویه مناسب شده اند، همچنین هزار نفر همکاران ما در حوزه بهداشت و محیط حرفه ای بر آزمون نظارت می کنند.

وی ادامه داد: این آزمون در چهار روز برگزار می شود و هر سالن بعد از هر امتحان گندزدایی شده و دستورالعمل های بهداشتی رعایت می شود.

وی ادامه داد : ماسک زدن در آزمون الزامی است سایتی پیش بینی شده که داوطلبان باید در این سایت ثبت نام کرده و شرایط خود را اعلام کنند ، در این سایت دانشجویان غربالگری شده و چهار سوال از آن ها در مورد شرایط جسمانی پرسیده می شود.

رئیسی اضافه کرد: با ثبت نام در این سایت داوطلبانی که دارای علائم هستند شناسایی می شوند و می توانیم در محیط جدا آزمون آنها را برگزار کنیم در 392 شهرستان آزمون برگزار می شود و در همه شهرستان ها این امکان وجود دارد که داوطلبانی که دچار علائم هستند در بیمارستان ها آزمون بدهند.

وی اضافه کرد: نکته دوم این است که از خانواده ها می خواهیم که از تجمع در مقابل درب های حوزه های آزمون خودداری کنند چراکه ارتباط زیادی بین تجمع و انتقال بیماری وجود دارد و هرچه تجمع کمتر باشد در حفظ سلامت دانشجویان و خانواده آن ها مؤثر است. حال اگر کسی خواست همراه این عزیزان باشد یک نفر کافی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کنکور برگزار می شود؛ حتی در بیمارستان ها ، معاون وزیر بهداشت: خانواده ها تجمع نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور برگزار می شود؛ حتی در بیمارستان ها ، معاون وزیر بهداشت: خانواده ها تجمع نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید