گواردیولا: احترامی باورنکردنی برای مورینیو قائلم، نباید به خاطر یک فصل درباره عملکرد ژوزه قضاوت کرد

به گزارش وبلاگ گردشگر، پپ گواردیولا به تمجید از سرمربی تیم فوتبال تاتنهام و رقیب قدیمی خودش پرداخت.

گواردیولا: احترامی باورنکردنی برای مورینیو قائلم، نباید به خاطر یک فصل درباره عملکرد ژوزه قضاوت کرد

به گزارش وبلاگ گردشگر، پپ گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل تاتنهام در هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر انگلیس به تمجید از ژوزه مورینیو، سرمربی رقیب پرداخت.

سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی در این باره گفت: حال لاپورته خوب است. او کمی احساس خستگی می نماید. در حال حاضر مصدومی نداریم اما نمی خواهیم ریسک کنیم. امیدوارم لاپورته بتواند مقابل تاتنهام بازی کند اما اگر اینطور نگردد، شاید در جدال با وستهام به میدان برود. سانه با ما تمرین می نماید. او به خوبی می تواند حرکت کند و دیدن اینکه سانه مجددا به تمرینات بازگشته، بسیار خوب است.

او درباره پیشرفت تاتنهام زیر نظر مورینیو گفت: من یک بازی و نیم از تاتنهام زیر نظر مورینیو تماشا نموده ام! همه درباره مورینیو، شخصیت او به عنوان یک سرمربی و البته از اینکه راهنمایی تیمی را در میانه فصل به عهده می گیرید، مطلع هستند. اصلا کار ساده ای نیست. همواره به زمان نیاز دارید اما در آینده همه چیز را خواهیم فهمید.

او درباره بازگرداندن آدارابیویو اضافه کرد: لاپورته بازگشته، فرناندینیو را داریم، جان استونز را داریم و اریک گارسیا هم برای مدتی طولانی با ما کار نموده پس نیازی به بازگرداندن آدرابیو نداریم.

او درباره برنامه سیتی برای رویارویی با تاتنهام توضیح داد: یک بازی خاص پیش رو داریم و من یک ایده دارم اما قرار نیست این ایده را با شما در میان بگذارم! من و مورینیو شاید پیر تر و باتجربه تر شده باشیم.او یک سرمربی با تجربه و بسیار پیروز است و نباید به خاطر یک فصل قضاوت گردد. می دانم با آخرین بازی خود و ایده هایی که داریم قضاوت می شویم اما من به عنوان یک حرفه ای سعی می کنم نه برای یک سال بلکه بعد از گذشت 10-15 سال در خصوص همکارانم را قضاوت کنم. هر سرمربی دوره های خوب و بدی را دارد. ژوزه حدود 15 یا 20 سال پیروز داشته و باید به آن احترام گذاشت زیرا فکر می کنم این سخت ترین کار است. معمولا در ورزش، شما بیش از اینکه به پیروزی برسید، شکست می خورید. به عنوان مثال مایکل جوردن طی 16 یا 17 سال پیروز به کسب 6 عنوان قهرمانی در NBA شد اما بیشتر از آنکه ببرد، بازنده شد.

پپ در ادامه اضافه کرد: با یا بدون مورینیو، من سعی می کردم تا تمام کوشش خودم را به کار بگیرم. البته باید یاد بگیرم مورینیو با تیم هایش چه می نماید اما بدون او هم من همین کار را می کردم زیرا رقبای دیگری هم وجود داشتند. تنها ژوزه مقابل تیم های من مبارزه نمی نماید. بازیکنان بسیار خوبی هم در این مبارزه سهیم هستند. البته باید به بازی در مقابل سرمربیان بزرگ توجه بیشتری داشت و این کاملا طبیعی است. در آلمان، اسپانیا و ایتالیا سرمربیان بزرگی وجود دارند.

گواردیولا درباره زمان تقریبی بازگشت سانه اضافه کرد: سانه به زمان بیشتری نیاز دارد. آیمریک لاپورته هم 2 یا 3 هفته قبل از بازی با شفیلد یونایتد تمرین کردن را آغاز کرد. بنابراین او نیز به زمان نیاز داشت. اخبار جدیدی درباره سانه ندارم. من دوست دارم تا در این باره به شما چیزی بگویم اما شما باید از بگیریستین در این باره بپرسید. آخرین چیزی که بین ما و سانه رخ داد این بود که ما مدت ها پیش به او پیشنهاد دادیم و درخواست ما را رد نکرد. پس از آن پیشنهاد ما خبر دیگری نداریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا اخیرا احترام متقابل بیشتری میان پپ و مورینیو بوده، گفت: من از طرف خودم، احترامی باورنکردنی نسبت به کاری که مورینیو برای فوتبال و در دوران حرفه ای خودش انجام داده، قائل هستم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گواردیولا: احترامی باورنکردنی برای مورینیو قائلم، نباید به خاطر یک فصل درباره عملکرد ژوزه قضاوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گواردیولا: احترامی باورنکردنی برای مورینیو قائلم، نباید به خاطر یک فصل درباره عملکرد ژوزه قضاوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید