700 اثر باستانی کرمان به ثبت ملی رسیده است

به گزارش وبلاگ گردشگر، محمود وفایی صبح دوشنبه در نشست با اعضاء شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه این اداره کل به تعامل، ارتباط خوب و سازنده با شورای اسلامی شهر کرمان و شهرداری کرمان احتیاج دارد، اظهار کرد: در حال حاضر استان کرمان به دلیل پیشینه تاریخی و برخورداری از اقلیم های متفاوت و چهار گانه، ابنیه فرهنگی و معنوی به مثابه ایران کوچک است زیرا همه آنچه که در جای جای ایران وجود دارد را می توان در کرمان دید.

700 اثر باستانی کرمان به ثبت ملی رسیده است

وی با اشاره به اینکه استان کرمان نمونه ای از تمام خوبی ها است، اضافه کرد: این استان بیش از هفت هزار اثر تاریخی شناخته شده، 700 اثر ثبت شده ملی و سه اثر ثبت جهانی دارد که برای حفظ آن ها بیش از هر زمان دیگری نیازمند تعامل و همکاری با دستگاه ها و نهادهای مربوطه دیگر هستیم.

وفایی بیان داشت: استان به سبب داشتن استانداری پرتلاش و سخت کوش که توانسته اقتصاد و فرهنگ را بهم پیوند زده و از این مسئله در جهت رونق و توسعه استان استفاده کند، افتخار می نماید.

وی با بیان اینکه حفظ بافت تاریخی شهر کرمان از مهم ترین وظایف این اداره کل است، توضیح داد: با توجه به این رسالت بزرگ، احیا و زیبا سازی بافت فرسوده در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان در خاتمه از شورای شهر درخواست کرد که قبل از تصویب طرحی که در حیطه کار اداره کل میراث فرهنگی است با این اداره کل هماهنگ نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "700 اثر باستانی کرمان به ثبت ملی رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 اثر باستانی کرمان به ثبت ملی رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید