استفاده از ربات باکتری کُش برای ضدعفونی کردن بیمارستان ها

به گزارش وبلاگ گردشگر، از زمان شیوع بیماری کووید-19 تا به امروز ربات های زیادی برای ضدعفونی بیمارستان ها توسعه داده شده اند، اکنون یک ربات ساخته شده که در عرض تنها چند دقیقه می تواند یک اتاق را ضدعفونی کند.

استفاده از ربات باکتری کُش برای ضدعفونی کردن بیمارستان ها

به گزارش وبلاگ گردشگر به نقل از ایسنا، حدود دو ماه است که افراد بعضی کشورهای دنیا به کروناویروس که اکنون بیماری کووید-19 (COVID-19) نام گرفته، مبتلا شده اند و تا به امروز این ویروس جان هزاران نفر را در سراسر دنیا گرفته است. شیوع این بیماری در شهر ووهان چین بوده است. حال طی این خبر قصد داریم برایتان از عملکرد یک ربات که نقش مهمی در پاکسازی محیط های بیمارستانی دارد، بگوییم.

ربات ها کارهای بسیاری برای افراد انجام می دهند و حتی قادر به انجام کارهایی مانند پارکور و یاری به سالمندان نیز هستند، اکنون یک شرکت پیروز به توسعه رباتی شده است که می تواند در عرض 2 ساعت حدود 10 اتاق بیمارستان را به طور کامل ضدعفونی کند.

  • استفاده از ربات برای درمان بیمار مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا

شرکت بلو اوشن رباتیکس (Blue Ocean Robotics) اخیرا رباتی موسوم یو.وی.دی (UVD) را توسعه داده است که به ربات باکتری کش معروف است.

ربات یو.وی.دی می تواند پس از اینکه کار پرسنل بخش خدمات بیمارستان تمام شد، به تمام اتاق ها رفته و هر اتاق را در عرض چند دقیقه به طور کامل ضدعفونی کند.

ربات برای ضد عفونی کردن اتاق، اشعه فرا بنفش منتشر می نماید. عملکرد ربات مذکور به قدری خوب است که به گفته توسعه دهندگان این ربات می تواند 99.9 درصد باکتری ها را از بین ببرد.

علاوه بر نکات مذکور ربات یو.وی.دی همچنین دارای 360 درجه پوشش است. شرکت بلو اوشن رباتیکس اعلام نموده است ربات یادشده می تواند 9 تا 10 اتاق بیمارستان را در عرض 2 تا 2.5 ساعت تمیز و ضدعفونی کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "استفاده از ربات باکتری کُش برای ضدعفونی کردن بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ربات باکتری کُش برای ضدعفونی کردن بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید