تجاری سازی نانوپوشش خوداستریل شونده برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ گردشگر، شرکت انویژن اس کیو با دریافت حمایت مالی از دولت کانادا به دنبال ایجاد زیرساخت برای تولید نانوپوشش خوداستریل شونده برای مقابله با ویروس کرونا است.

تجاری سازی نانوپوشش خوداستریل شونده برای مقابله با کرونا

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ گردشگر به نقل از پایگاه فناوران نانو ایران، شرکت انویژن اس کیو (EnvisionSQ) با دریافت حمایت مالی از دولت کانادا به دنبال ایجاد زیرساخت برای تولید نانوپوشش خوداستریل شونده برای مقابله با ویروس کرونا است.

نانوپوشش خوداستریل شونده موسوم به NanoCleanSQ در لیست فناوری هایی واقع شده است که دولت کانادا در قالب برنامه نسل جدید تولید در کانادا، از آنها حمایت خواهد کرد.

این نانوپوشش می تواند ویروس هایی نظیر کووید 19 را به سرعت از بین ببرد، در حالت عادی هفته ها زمان نیاز است تا این کار انجام شود. این نانوپوشش توسط شرکت انویژن اس کیو (EnvisionSQ) و دانشگاه گلف توسعه داده شده است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان، تقاضا برای تجهیزات و فناوری هایی که بتواند از گسترش این بیماری ممانعت کند، افزایش یافته است.

ویروس کووید 19 می تواند روی برخی سطوح تا چند روز باقی بماند که این کار احتمال گسترش بیماری را افزایش می دهد. NanoCleanSQ یک پوشش شفاف است که می تواند 99.9 درصد از ویروس ها و باکتری ها را از روی سطح حذف کند. قدرت ضدمیکروبی این پوشش ریشه در نور دارد، در واقع تابش نور موجب محافظت طولانی مدت و جلوگیری از انتقال ویروس به انسان می شود.

بیل وان هیست می گوید: می توان این نانوپوشش را روی سطوح مختلف نظیر پلاستیک به کاربرد برد تا مانع از گسترش ویروس کرونا شود. فرصت فوق العاده ای برای استفاده از NanoCleanSQ در بیمارستان ها و مراکز مراقبتی وجود دارد. استفاده از این فناوری در وسایل حمل و نقل عمومی می تواند روی محدودیت گسترش ویروس تاثیر به سزایی داشته باشد. این نانوپوشش در محافظت از کارگران و کمک به بازگشت سریع تر به حالت عادی نقش موثری دارد.

NanoCleanSQ تحولی نشات گرفته از یک فناوری جدید تصفیه هوا به نام SmogStop است که برای حذف آلودگی های صنعتی و مواد شیمیایی از هوا به کار گرفته می شود.

در این فناوری از یک پوشش فتوکاتالیستی استفاده شده که با کمک نور و انجام واکنش شیمیایی، مواد آلاینده و مضر را به اکسیژن و نیتروژن تجزیه می کند.

پوشش فتوکاتالیستی SmogStop در بزرگراه ها مورد استفاده قرار گرفته و نتایج مثبتی نیز به دست آمده است.

بودجه در نظر گرفته شده برای این فناوری قرار است برای ایجاد تاسیسات تولید این محصول هزینه شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "تجاری سازی نانوپوشش خوداستریل شونده برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاری سازی نانوپوشش خوداستریل شونده برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید