تمجید سازمان بهداشت جهانی از کوشش های ایران برای مبارزه با کرونا علی رغم محدودیت ها

به گزارش وبلاگ گردشگر، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از کوشش های ایران برای مقابله با ویروس کرونا علی رغم مسائل موجود تمجید کرد.

تمجید سازمان بهداشت جهانی از کوشش های ایران برای مبارزه با کرونا علی رغم محدودیت ها

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ گردشگر به نقل از شبکه خبری الجزیره، کوشش های ایران برای مبارزه با ویروس کرونا علی رغم مسائل ناشی از تحریم های آمریکا، تحسین تدروس آدانوم مدیرکل سازمان بهداشت دنیای را برانگیخته است.

مدیرکل سازمان بهداشت دنیای روز چهارشنبه در یک نشست خبری در مقر اصلی این سازمان در ژنو سوئیس، درباره جدیت ایران در مبارزه با ویروس کرونا گفت: ایران با وجود کمبود تجهیزات لازم، حداکثر کوشش خود را برای مقابله با ویروس کرونا انجام می دهد.

در حالی که ایران نیز طی هفته های اخیر مانند بسیاری از کشورهای منطقه و دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا بوده است، تحریم های یکجانبه آمریکا که ارسال دارو و اقلام پزشکی به ایران را به شدت سخت نموده است، به کُند شدن فرآیند مهار ویروس کرونا در ایران منجر شده است.

آمریکا چندی پیش با همکاری سوئیس یک کانال اقتصادی ویژه را با تبلیغات فراوان برای تسهیل ارسال دارو و اقلام بشردوستانه به ایران راه اندازی کرد، اما به گفته مقامات جمهوری اسلامی ایران، این کانال اقتصادی به دلیل محدودیت های سنگین ناشی از تحریم هایی که خود آمریکا وضع نموده است، عملاً کارآیی خاصی ندارد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه هیچ مسئله ای برای ارسال دارو به ایران وجود ندارد، گفت: آنها اعلام نمایند که تمام راهها برای ارسال اقلام دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر اقلام موردنیاز باز است و اعلام نمایند که از کجا و چگونه می توان بدون هیچ مانعی این اقلام را وارد کرد. متأسفانه آنها فقط شعار داده اند و با اینکه ادعا می نمایند که اقلام دارویی جزو تحریم نیست، اما عملاً راه را بسته اند و همین کانال اقتصادی سوئیس را که باز نموده اند نیز منابعش محدود است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تمجید سازمان بهداشت جهانی از کوشش های ایران برای مبارزه با کرونا علی رغم محدودیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید سازمان بهداشت جهانی از کوشش های ایران برای مبارزه با کرونا علی رغم محدودیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید