روایت شهربانو امانی از شرایط شرم آور در بوستان و دریاچه چیتگر

به گزارش وبلاگ گردشگر، عضو شورای شهر تهران نسبت به شرایط مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس واقع در منطقه 22 در شرایط کرونایی انتقاد کرد.

روایت شهربانو امانی از شرایط شرم آور در بوستان و دریاچه چیتگر

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گردشگر، شهربانو امانی در جریان دویست ویازدهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: طی بازدید میدانی که در تاریخ یکم اردیبهشت 99 درباره اقدامات مقابله با بیماری کرونا از مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس واقع در شهرداری منطقه 22 شهر تهران به عمل آمد، با صحنه هایی ناراحت کننده و تاسف بار روبرو شدم.

وی با اشاره به گزارشی از بازدید خود گفت: روبروه با انباشت زباله ها و استشمام بوی تعفن در ضلع غربی دریاچه، منظره ای نامناسب و شرم آور خلق کرده بود. محوطه ای خالی بین بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس بدون مدیریت باقی مانده است و تنها با دیواره ای از فنس و توری حد فاصل این دو مجموعه گردشگری تفکیک شده است.

عضو شورای شهر تهران اضافه نمود: بار ها اعضای شورا و مدیران شهری بر موضوع اجرای مدیریت یکپارچه شهری تاکید داشته اند، ولی متاسفانه این موضوع حائز اهمیت در مجموعه شهرداری تهران که مدعی اجرای مدیریت یکپارچه شهری است، به هیچ عنوان رعایت نشده است و نشانه ای از این ادعا در بدنه شهرداری دیده نمی شود.

امانی ادامه داد: در حالیکه این محل می تواند فرصت بزرگی برای انتفاع شهروندان و بهره برداری شهرداری تهران باشد به معضل و تهدیدی بزرگ برای سلامت شهروندان به دلیل دپوی انبوه زباله تبدیل شده است و مجموعه های تحت امر از پذیرفتن مسئولیت اداره این محوطه خالی دارای ارزش گردشگری و درآمدزا، شانه خالی کرده اند.

وی در انتها گفت: از این دست فضا ها که در مرز های استحفاظی مناطق و یا سازمان های شهرداری تهران قرار گرفته است، در سطح شهر زیاد به چشم می خورد لذا فقدان اعمال مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری و رسیدگی به معضلات، بیش از پیش احساس می شود. درخواست می شود با توجه به اهمیت موضوع و در اجرای ماده هفتاد و سوم قانون شورا ها مراتب را به عنوان تذکر به شهردار تهران ابلاغ کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روایت شهربانو امانی از شرایط شرم آور در بوستان و دریاچه چیتگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت شهربانو امانی از شرایط شرم آور در بوستان و دریاچه چیتگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید