مرگ های مشکوک در عراق، قتل معترض سرشناس در کربلا

به گزارش وبلاگ گردشگر، آقای فاهم طایی یکی از چهره های مطرح در اعتراضات عراق به دست افراد ناشناس در برابر منزلش در کربلا کشته شد.

مرگ های مشکوک در عراق، قتل معترض سرشناس در کربلا

به گزارش یورونیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، فاهم طایی، 53 ساله که به عنوان یکی از رهبران شناخته شده اعتراض های اخیر در عراق به ویژه منتقد آنچه که دخالت ایران در امور داخلی عراق گفته می گردد بود، شامگاه یکشنبه 17 آذر در حالی که از مهمانی باز می گشت مورد سوء قصد واقع شد و به قتل رسید.

در تصاویری که از صحنه قتل به دست آمده دیده می گردد که طایی به همراه دو نفر دیگر با موتورسیکلت به مقابل منزلش می رسند. طایی از موتور سیکلت پیاده شده و دو همراهش دور می شوند. در همان لحظه دو مرد سوار بر یک موتورسیکلت دیگر از پشت سر به فاهم طایی نزدیک می شوند. سرنشین موتورسیکلت با یک تفنگی که به نوشته خبرگزاری فرانسه مجهز به صداخفه کن بوده، دست کم دوبار از فاصله حدود دو متری به او شلیک می نماید. راننده موتور سیکلت هم تفنگی بیرون می آورد اما شلیک نمی نماید.

شبکه تلویزیونی عرب زبان الغد ویدیوی مربوط به این صحنه را که از دوربین مداربسته در برابر منزل مقتول به دست آمده، منتشر نموده است.

خبرگزاری فرانسه که این خبر را به نقل از همسایگان فاهم طایی نقل نموده همچنین یادآوری نموده است که منزل مقتول در محله ای از کربلا واقع شده که از امنیت برخوردار است زیرا در نزدیکی مناطق مذهبی شیعیان و نیز یک پاسگاه پلیس قرار گرفته است.

آقای طایی در آخرین پست فیس بوکی خود در شب پیش از مرگش در واکنش به بعضی مرگ ها و بازداشت های مشکوک در عراق نوشته بود: ما پیروز خواهیم شد و کشورمان را به رغم خواسته شما پس خواهیم گرفت. با وجود دردی که داریم، لبخند خواهیم زد. به رغم میل شما و آن احزاب فاسد سیاسی فاسدتان.

ماجرای مرگ ها و بازداشت های مشکوک

خبرگزاری فرانسه همچنین از مرگ مشکوک چندین تن از معترضان عراقی در روزهای اخیر در این کشور خبر داده است.

به نوشته این خبرگزاری تا کنون جسد بعضی معترضان در شرایطی مبهم و ناشناخته در استان های مختلف عراق یافت شده است. آخرین مورد از این مرگ های مشکوک مربوط به زهرا علی، شهروند 19 ساله عراقی است که خانواده اش جسد او را هفته گذشته پیدا کردند. بدن بی جان این دختر جوان چند ساعت بعد از ربوده شدنش در حالی پیدا شد که آثار شکنجه روی آن به چشم می خورد.

روز آدینه نیز یک عکاس 22 ساله به نام زید خفاجی حوالی سحرگاه در حالی که میدان تحریر، کانون تجمع معترضان در پایتخت به منزلش بازمی گشت به دست افراد ناشناس ربوده شد. خبرگزاری فرانسه این خبر را به نقل از نزدیکان این فرد منتشر نموده است.

تا کنون ده ها فرد دیگر که در جریان اعتراض ها در عراق از دو ماه پیش برای مدت کوتاهی بازداشت و سپس آزاد شده اند، گفته اند که افرادی مسلح یونیفورم پوش آنها را دستگیر نموده، اما آنها نتوانسته اند هویت بازداشت کنندگان را تشخیص بدهند. دولت عراق نیز می گوید که قادر به تشخیص هویت بازداشت کنندگان نبوده است.

ناآرامی ها در عراق از 9 مهر با راهپیمایی و اعتراض به شرایط معیشتی، گرانی و فساد دولتی شروع شده و به سرعت به اعتراض علیه کلیت حکومت عراق بدل گشت. اعتراض های خونین که تا کنون بیش از 450 کشته و 20 هزار مجروح بر جای گذاشته است، پس از دو ماه به استعفای نخست وزیر عادل عبدالمهدی انجامید اما این آتش همچنان خاموش نشده است.

منبع: عصر ایران

به "مرگ های مشکوک در عراق، قتل معترض سرشناس در کربلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ های مشکوک در عراق، قتل معترض سرشناس در کربلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید