نخست وزیر اسپانیا: در شرایط جنگی هستیم

به گزارش وبلاگ گردشگر، نخست وزیر اسپانیا در سخنانی که از تلویزیون پخش شد، اقدامات جدید کشورش در مقابله با ویروس کرونا را اعلام کرده و خواستار وحدت ملی در برابر این بیماری همه گیر شد.

نخست وزیر اسپانیا: در شرایط جنگی هستیم

به نقل از شبکه خبری فرانس انفو، پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا با تأکید بر آغاز جنگ علیه ویروس کرونا اظهار کرد که کشور در مسابقه ای با زمان واقع شده است. او شرایط فوق العاده کشورش را تا 11 آوریل (23 فروردین) تمدید کرد.

سانچز با اشاره به اینکه پیش از ورود به پیک بیماری باید کاملا تجهیز شده و سیستم بهداشتی را قوی تر کند، گفت: ما در لحظات بحرانی قرار داریم و لحظات سخت تری در پیش رو خواهیم داشت. بدترین اتفاقات هنوز رخ نداده اند. ما در شرایط جنگی هستیم. این اتفاقات توانایی های فیزیکی و روحی ما را خواهند سنجید.

بیش از 50 هزار پزشک، دانشجوی پزشکی یا بازنشسته پزشکی به همکاری در مقابله با ویروس کرونا فراخوانده شدند. بیش از یک میلیون و نیم ماسک به زودی بین مردم پخش خواهد شد و قرار است که هزاران کیت آزمایش سریع این بیماری به اسپانیا ارسال شود.

نیروهای ارتش اسپانیا در پایتخت مستقر شده اند تا ایستگاه های قطار و فرودگاه ها را در این شهر که بیشترین آمار مبتلایان را دارد ضدعفونی و بیمارستان های صحرایی بر پا کنند. در مرحله اول 1400 تخت بیمارستانی آماده خواهند شد و 96 تخت مراقبت های ویژه ایجاد خواهند شد. تمامی هتل ها بسته شده اند و تعدادی از آن ها برای بیماران و کادر درمانی تجهیز شده اند.

تعداد افراد فوت شده در اسپانیا در پی شیوع ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته به 394 تن افزایش یافته است و این آمار به 1720 تن از آغاز شیوع کرونا رسیده است. در مجموع بیش از 28 هزار تن در اسپانیا به کروناویروس مبتلا شده اند.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "نخست وزیر اسپانیا: در شرایط جنگی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر اسپانیا: در شرایط جنگی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید