نشست منتخب بویراحمد و دنا با مدیرعامل ایمیدرو

به گزارش وبلاگ گردشگر، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد نشست مهدی روشنفکر منتخب مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون با خداداد غریب پور معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع معدنی ایران با هدف آنالیز تعطیلی معادن و تکمیل مطالعات اکتشافی و تخصیص منابع به بخش خصوصی برگزار گشت.

نشست منتخب بویراحمد و دنا با مدیرعامل ایمیدرو

مهدی روشنفکر در این نشست از خداد غریب پور خواست نسبت به تکمیل مطالعات اکتشافی در استان کهگیلویه و بویراحمد و انجام مطالعات اکتشافی عمیق تر در شهرستان دنا اقدام نمایند.

وی خواهان فعال کردن 4 معدن سنگ تزئینی تعطیل شده در مرز استان با چهارمحال و بختیاری شد و اضافه کرد: بنا به آنالیز های صورت گرفته ذخایر بوکسیت منطقه در کشور کم نظیر است و به دلیل خلوص بالای بوکسیت پهنه استان، این استان قابلیت تبدیل شدن به قطب بوکسیت کشور را دارد و انتظار می رود ایمیدرو برای مطالعات اکتشافی عمیق تر و بیشتر اقدام و مساعدت کند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین تخصیص منابع بیشتر برای اکتشافات را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: امیدوارم تقویت زیرساخت های مرتبط با معادن از جمله راه های دسترسی و برق رسانی و... به عنوان اولویت در دستور کار سازمان گسترش و نوسازی صنایع معدنی ایران قرار گیرد.

روشنفکر با اشاره به اینکه سی سخت و دنا سنگ های ساختمانی با کیفیتی دارند که بدون استفاده مانده است و انتظار می رود دکتر غریب پور در این مورد با نگاه ویژه به این منطقه یاری کند.

وی ادامه داد: ایجاد واحدهای فراوریی همچون فراوری کاغذ از آهک با توجه به ظرفیت این حوزه انتخابیه، به اشتغال زایی و امنیت روانی مردم یاری شایانی خواهد نمود و از شما انتظار می رود برای احداث واحدهای فراوریی در سال جهش فراوری همکاری لازم را به عمل آورید .

روشنفکر تاکید نمود: ان شاءالله با همت و کوشش دکتر غریب پور مدیرعامل ایمیدرو این درخواست ها با لحاظ ملاحظات زیست محیطی و نظرات کارشناسی اجرایی گردد.

خداداد غریب پور، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع معدنی ایران به مهدی روشنفکر وعده داد که به زودی هیاتی از کارشناسان اکتشاف برای گسترش آنالیز و تکمیل مطالعات معادن بوکسیت بویراحمد و دنا به منطقه اعزام می شوند.

وی اضافه کرد: برای یاری به معادن تعطیل و نیمه تعطیل و آغاز کار توسط بخش خصوصی در مناطق دارای ظرفیت، با شرایطی به مراتب بهتر و آسان تر از بانک، از محل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی آمادگی یاری به معادن استان را داریم و در این زمینه منتخب مردم می تواند از طرف ایمیدرو به بخش خصوصی تضمین دهد. او اضافه کرد ایمیدرو از معادن سنگ های تزئینی در شهرستان دنا به طور ویژه حمایت می نماید.

به گزارش وبلاگ گردشگر، غریب پور در پاسخ به روشنفکر خاطرنشان کرد: ایمیدرو آماده همکاری کامل برای ایجاد صنایع معدنی در استان خاصه در مناطق محروم و به ویژه فراوری کاغذ از سنگ است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نشست منتخب بویراحمد و دنا با مدیرعامل ایمیدرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست منتخب بویراحمد و دنا با مدیرعامل ایمیدرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید